David Klimeš: Úleva z Rumunska

Komentář

V Bruselu si všichni oddechli. Rumunský ústavní soud nepodlehl politickému tlaku a potvrdil neplatnost referenda o odvolání prezidenta Traiana Baseska. V EU tak může utichnout debata o pozastavení členství země, která poslední měsíce okatě pošlapává vládu práva.

 Rumunsko
22.8.2012 8:29   |  

Rumuni si ale oddechli o poznání méně. Baseskovu protivníkovi premiéru Victoru Pontovi se podařilo v Rumunech vzbudit pocit, že jim prezidentuje druhý Ceausescu. Pro Rumuny nic nekončí. Rozdělená země se svými dvěma kohouty na jednom smetišti kodrcá k podzimním parlamentním volbám. Ty budou jen referendem jinými prostředky.


Čtěte také: Traian Basescu se může vrátit do úřadu


Teprve po nich se Basesku, jehož z politiky neodstavily ani korupční kauzy, ani vydírání oponentů, ani dvě referenda, dozví, jakou moc si uchoval. Ale Bruselu už to může být jedno. O osudu země mají rozhodovat volby, nikoli ústavní soudci div ne s pistolí u hlavy.

Autor článku: David Klimeš

Komentáře

Čtěte také

Sankce působí Rusku škody za 40 miliard dolarů, levná ropa ještě větší

Sankce působí Rusku škody za 40 miliard dolarů, levná ropa ještě větší aktualizováno

Ztráty, které Rusku způsobují sankce spojené s ukrajinskou krizí, představují asi 40 miliard dolarů ročně. Řekl to ruský ministr financí Anton Siluanov. Ztráty, které vznikají… více

Euro v iPadu

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web