David Klimeš: Úleva z Rumunska

Komentář

V Bruselu si všichni oddechli. Rumunský ústavní soud nepodlehl politickému tlaku a potvrdil neplatnost referenda o odvolání prezidenta Traiana Baseska. V EU tak může utichnout debata o pozastavení členství země, která poslední měsíce okatě pošlapává vládu práva.

 Rumunsko
22.8.2012 8:29   |  

Rumuni si ale oddechli o poznání méně. Baseskovu protivníkovi premiéru Victoru Pontovi se podařilo v Rumunech vzbudit pocit, že jim prezidentuje druhý Ceausescu. Pro Rumuny nic nekončí. Rozdělená země se svými dvěma kohouty na jednom smetišti kodrcá k podzimním parlamentním volbám. Ty budou jen referendem jinými prostředky.


Čtěte také: Traian Basescu se může vrátit do úřadu


Teprve po nich se Basesku, jehož z politiky neodstavily ani korupční kauzy, ani vydírání oponentů, ani dvě referenda, dozví, jakou moc si uchoval. Ale Bruselu už to může být jedno. O osudu země mají rozhodovat volby, nikoli ústavní soudci div ne s pistolí u hlavy.

Autor článku: David Klimeš

Komentáře

Čtěte také

Nezaměstnanost v Německu je nejnižší za 23 let, pomáhá spotřeba

Nezaměstnanost v Německu je nejnižší za 23 let, pomáhá spotřeba

Počet nezaměstnaných v Německu v listopadu opět klesl a míra nezaměstnanosti se snížila na rekordní minimum 6,6 procenta. Data naznačují, že domácí spotřeba bude největší evropské… více

Euro v iPadu

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web