David Klimeš: Úleva z Rumunska

Komentář

V Bruselu si všichni oddechli. Rumunský ústavní soud nepodlehl politickému tlaku a potvrdil neplatnost referenda o odvolání prezidenta Traiana Baseska. V EU tak může utichnout debata o pozastavení členství země, která poslední měsíce okatě pošlapává vládu práva.

 Rumunsko
22.8.2012 8:29   |  

Rumuni si ale oddechli o poznání méně. Baseskovu protivníkovi premiéru Victoru Pontovi se podařilo v Rumunech vzbudit pocit, že jim prezidentuje druhý Ceausescu. Pro Rumuny nic nekončí. Rozdělená země se svými dvěma kohouty na jednom smetišti kodrcá k podzimním parlamentním volbám. Ty budou jen referendem jinými prostředky.


Čtěte také: Traian Basescu se může vrátit do úřadu


Teprve po nich se Basesku, jehož z politiky neodstavily ani korupční kauzy, ani vydírání oponentů, ani dvě referenda, dozví, jakou moc si uchoval. Ale Bruselu už to může být jedno. O osudu země mají rozhodovat volby, nikoli ústavní soudci div ne s pistolí u hlavy.

David Klimeš

Komentáře

Čtěte také

Islámábád vyšle do ulic metařský vůz z Česka, čtvrtstoletí po jeho nákupu

Islámábád vyšle do ulic metařský vůz z Česka, čtvrtstoletí po jeho nákupu

Z jihoasijského Pákistánu přišla kuriózní zpráva s výraznou českou stopou. Úřady z metropole země Islámábádu oznámily, že uvádějí do provozu metařský vůz, který město v roce 1988… více

Euro v iPadu

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web