David Klimeš: Úleva z Rumunska

Komentář

V Bruselu si všichni oddechli. Rumunský ústavní soud nepodlehl politickému tlaku a potvrdil neplatnost referenda o odvolání prezidenta Traiana Baseska. V EU tak může utichnout debata o pozastavení členství země, která poslední měsíce okatě pošlapává vládu práva.

 Rumunsko
22.8.2012 8:29   |  

Rumuni si ale oddechli o poznání méně. Baseskovu protivníkovi premiéru Victoru Pontovi se podařilo v Rumunech vzbudit pocit, že jim prezidentuje druhý Ceausescu. Pro Rumuny nic nekončí. Rozdělená země se svými dvěma kohouty na jednom smetišti kodrcá k podzimním parlamentním volbám. Ty budou jen referendem jinými prostředky.


Čtěte také: Traian Basescu se může vrátit do úřadu


Teprve po nich se Basesku, jehož z politiky neodstavily ani korupční kauzy, ani vydírání oponentů, ani dvě referenda, dozví, jakou moc si uchoval. Ale Bruselu už to může být jedno. O osudu země mají rozhodovat volby, nikoli ústavní soudci div ne s pistolí u hlavy.

David Klimeš

Komentáře

Čtěte také

Spoj do Moskvy? Rušíme, vzkazují světové letecké firmy

Spoj do Moskvy? Rušíme, vzkazují světové letecké firmy

Létat do Moskvy přestává být pro světové aerolinky rentabilní. Ochlazení byznysu s Ruskem v souvislosti s uvalenými sankcemi se přímo projevilo i v zájmu o letenky. Hlavní světoví… více

Euro v iPadu

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web