Tereza Zavadilová: Bulharský premiant

Komentář

Maďarský finanční server portfolio.hu spočítal, že Bulharsko je jedinou z nových zemí EU, která splňuje všechna takzvaná maastrichtská kritéria. Má nízký deficit, dluh, úrokové sazby i inflaci. Česko splňuje tři ze čtyř kritérií, Lotyši a Litevci také tři, Poláci dvě. Maďaři žádné.

 Bulharsko
21.8.2012 9:33   |  

Státy, které už eurem platí, nemusejí na rozdíl od „kandidátů“ dodržovat všechna maastrichtská kritéria, stačí držet výši deficitu a státního dluhu podle Paktu stability a růstu. Z významných zemí eurozóny tyto podmínky nesplňuje nikdo. Ani Německo, ani Francie, natož Itálie.


Čtěte také:

Bulharsko ruší stavbu jaderné elektrárny v Belene

Kam na dovolenou? Nejlevněji vyjde Bulharsko a Turecko


Malý problém se zmíněným bulharským premiantem spočívá v tom, že země sice splňuje maastrichtská kritéria, ale je suverénně nejchudším státem unie.

V globálním porovnání skóruje někde kolem Surinamu, daleko za Gabonem či Botswanou. Jestli by ta kritéria nepotřebovala přece jen nějak přehodnotit.

Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Zetor chce nalákat americké farmáře, nabídne jim nejsilnější traktor

Zetor chce nalákat americké farmáře, nabídne jim nejsilnější traktor

Brněnský Zetor nabídl další vábničku zámořským farmářům. Od konce dubna je u amerických prodejců moravského traktoráře k mání doposud nejvýkonnější model z nabídky firmy. Traktor… více

Euro v iPadu

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web