Tereza Zavadilová: Bulharský premiant

Komentář

Maďarský finanční server portfolio.hu spočítal, že Bulharsko je jedinou z nových zemí EU, která splňuje všechna takzvaná maastrichtská kritéria. Má nízký deficit, dluh, úrokové sazby i inflaci. Česko splňuje tři ze čtyř kritérií, Lotyši a Litevci také tři, Poláci dvě. Maďaři žádné.

 Bulharsko
21.8.2012 9:33   |  

Státy, které už eurem platí, nemusejí na rozdíl od „kandidátů“ dodržovat všechna maastrichtská kritéria, stačí držet výši deficitu a státního dluhu podle Paktu stability a růstu. Z významných zemí eurozóny tyto podmínky nesplňuje nikdo. Ani Německo, ani Francie, natož Itálie.


Čtěte také:

Bulharsko ruší stavbu jaderné elektrárny v Belene

Kam na dovolenou? Nejlevněji vyjde Bulharsko a Turecko


Malý problém se zmíněným bulharským premiantem spočívá v tom, že země sice splňuje maastrichtská kritéria, ale je suverénně nejchudším státem unie.

V globálním porovnání skóruje někde kolem Surinamu, daleko za Gabonem či Botswanou. Jestli by ta kritéria nepotřebovala přece jen nějak přehodnotit.

Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Podezřelého z vraždy Čechů v Albánii už zadržela policie

Podezřelého z vraždy Čechů v Albánii už zadržela policie aktualizováno

Vrahem dvou českých turistů zabitých v pátek v Albánii je prý dvacetiletý mladík, který před měsícem vyšel z vězení. Policie na něj přišla porovnáním stop, které muž zanechal v… více

Euro v iPadu

E15news

Zpravodajství do e-mailové schránky.

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web